Yeni Nesil Steakhouse & Şehir Kulübü “Scarlet” Milliyet/Şehrin En İyileri’nden 2 Ödülle Döndü

İstanbulluların yeni buluşma noktası olan “Scarlet” Steakhouse, iş,sanat, cemiyet ve bürokrasi dünyasının katılımıyla gerçekleşen Şehrin En İyileri ödül töreninden ödülle ayrıldı.

 

“Şehrin En İyi Gelecek Vaadeden Mekanı” kategorisinde ödüle layık görülen “Scarlet” Steakhouse’un ödülünü kurucu ortak Süleyman Dilek aldı. “Şehrin En İyi Barmeni” kategorisinde ise Scarlet Steakhouse’un Barmeni Tayfun Kalan ödüle layık görüldü.

Milliyet Gazetesi ve 2K Media tarafından, bu yıl ilki düzenlenen Milliyet Şehrin En İyileri ödül töreni 24 Mayıs tarihinde İstanbul Raffles Otel de gerçekleştirildi. Milliyet Gazetesi, yeme – içme, yaşam ve turizm eki,  ‘Şehrin En İyileri ve Best Mekân’ eki ile başlatılan anket sonucu,  50 Kategoride 4 milyona yakın kişi oy kullandı. 60 günde halk, sevdiği işletmeci, mekân, sanatçı, yatırımcı, dj için oylarını attı.

Sunuculuğunu Hande Ataizi ve Cem Davran’ın üstlendiği gecede Etiler Nisbetiye Caddesi’nde çarpıcı konseptiyle açılan Scarlet Steakhouse “Şehrin En İyi Gelecek Vaadeden Mekanı” kategorisinde ödüle layık görüldü. Scarlet,  bunun yanı sıra “Şehrin En İyi Barmeni” ödülünün de sahibi oldu.

 

Ödülünü alan ve kısa zamanda ödüle layık görülmelerinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Dilek şunları söyledi:

“ İşimizi aşkla yapmaya özen gösteriyoruz. İstanbul’a yeni nesil bir steakhouse-şehir kulübü kazandırırken aşkın ve yaşamın rengi kırmızıyla yola çıktık. Türkiye’de lezzeti, lüksü, eğlenceyi ve steak kültürü ihtiyacını tek noktada karşılamak amacıyla Scarlet’i kurduk. Scarlet Steakhouse farklı iki mekân gibi hizmet veriyor. 800 metrekarelik yeni adresinde konuklarını ağırlayan mekânımız, zengin menüsü ile günün ve gecenin her saatinde keyifli bir mekân arayan herkesin buluşma noktası haline geldi Misafirlerini adım attıkları ilk andan itibaren en özel şekilde ağırlayan Scarlet, Steakhouse olmanın ötesinde dünya mutfağından en seçkin lezzetleri sunan menüsü ve kokteylleri kadar dekorasyonu ile de göz dolduruyor.”

 

“Şehrin En İyi Gelecek Vaadeden Mekanı” ve “Şehrin En İyi Barmeni” ödülünün de sahibi olan Scarlet, Deneyenlerin Müptelası Olacak İçecek Menüsü Hazırlandı

Süleyman Dilek, yeni mekânı için şunları dile getirdi:

“Büyük bir alana yayılan barımızda farklı beğenilere hitap edecek çok özel kokteyllerimiz, dünyanın en iyi şaraplarından oluşan kavımız ve kendi tariflerimizi içeren şuruplarımız var. Barımızı adeta bir laboratuvar gibi tasarladık.  Doğal ürünlerle hazırlanmış, deneyenlerin müptelası olacağına inandığımız bir içecek menüsü hazırladık. Her şeyi taze olarak alıp, kendimiz kurutuyor, özel tütsülerle sunuyoruz.”

Barın önünde bara ait özel atıştırmalıkları tatmak, yemek harici gelen misafirleri ağırlamak için bir roundtable bulunduğunu ifade eden Süleyman Dilek, bar ve restaurant menüleri birbirinden farklı olarak tasarlandığını, geç bir saatte yalnızca müzik dinleyip içki içmek için gelecek misafirlerini düşünerek zengin bir atıştırmalık seçeneği de sunduklarını dile getirdi.

Dünya Mutfaklarından Seçkin Lezzetler Scarlet’te

Dünya mutfağından seçkin lezzetleri ve birbirinden özel kokteylleri ile Etiler’de kapılarını açan steakhouse anlayışına yeni bir soluk getiren Scarlet ayrıcalıklı ambiyansı, zengin menüsü, özgün dekorasyonu ve servis ayrıcalığı ile şehrin en favori adreslerinden biri olacak. Yalnızca en iyi etlerden oluşan bir steakhouse menüsüne sahip olmayan Scarlet’te vejetaryenler içinde alternatif menüler mevcut olacak.

Her hafta düzenli DJ performanslarının sunulacağı mekânda; özel toplantılar, kutlamalar, iş yemekleri için iki adet VIP odası ve bu odalarda isteğe göre oluşturulan menüler, özel müzik seçenekleri gibi hizmetler de bulunuyor. Ortalama 60 kişinin çalıştığı mekânın kapasitesi VIP bölümler dâhil 250 kişi.

Scarlet, şehre yeni bir soluk getirecek, iyi yemek, iyi içki, kaliteli müzik, keyifli bir mekân arayan herkesin günün ve gecenin her saatinde gelebileceği, şehrin yeni buluşma merkezi olacak.